Сумісний з грудним вигодовуванням

Дуже низький ризик

Аналоги

Еутирокс (Merck KGaA, Німеччина)

L-Тироксин  Берлін-Хемі АГ (Менаріні Груп), Німеччина

L-Тироксин-Фармак  (ПАТ “Фармак”, Україна)

Еутирокс, L-Тироксин

Лівотироксин натрію (Levothyroxine)

(Вказані препарати, що продаються в Україні. В інших країнах препарати з тією ж діючою речовиною можуть називатись інакше. Важливо дивитись не на комерційну назву, а на діючу речовину, її дозування та виробника препарату.)

Синтетичний лівотироксин – це аналог природного гормону щитовидної залози. Він зазвичай використовується для того, щоб компенсувати функцію щитовидної залози.

Всмоктування залежить від прийому їжі.

Терапевтичний ефект відмічають на 3-5-ту добу після початку прийому.

Період напіввиведення препарату – 7 днів. При тиреотоксикозі період напіввиведення скорочується до 3-4 діб, а при гіпотиреозі подовжується до 9-10 днів.

З інструкції до препарату:

“Гормони щитовидної залози не проникають через плаценту і тільки в мінімальних кількостях екскретуються з грудним молоком. […]

В період вагітності та годування груддю терапію лівотироксином продовжують під наглядом лікаря. Лівотироксин добре вивчений, тому немає підстав передбачати у нього наявність ембріотоксичних та тератогенних властивостей.”

http://compendium.com.ua/akt/76/3048/levothyroxinum-natricum

“Кількість гормонів щитовидної залози, що проникають в молоко під час годування груддю, навіть при терапії гормонами щитовидної залози у високих дозах, є недостатнім для розвитку у дітей грудного віку гіпертиреозу чи пригнічення секреції ТТГ. В період вагітності у хворих з гіпотиреозом може підвищуватися потреба в лівотироксині, що зумовлено зміною рівня естрогенів, тому функцію щитовидної залози належить контролювати як в період вагітності, так і після, та за необхідності проводити корекцію дози замісної терапії.

Лікарський препарат застосовують у педіатричній практиці.”

http://compendium.com.ua/info/1373/l-tiroksin-berlin-khemi

Довідник E-Lactancia:

Лівотироксин необхідно брати до уваги при виконанні скрінінгових тестів у новонароджених.

У звичайній терапевтичній дозі для підтримання функції щитовидної залози матері проблем у дитини не зафіксовано.

При використанні високих доз для пригнічення необхідне обережне спостереження за фукнцією щитовидної залози у дитини. При прийомі таких високих доз у тварин спостерігалося погіршення виведення молока, при нормальному його виробленні.

Американська Академія педіатрів визначає речовину як зазвичай сумісну з грудним вигодовуванням.

http://e-lactancia.org/producto/931

Більшість досліджень показують, що в молоко потрапляє мінімальна кількість гормону щитовидної залози, синтетичного або іншого. Якщо мама приймає Лівотироксин для корекції гормональної недостатності, кількість гормону в молоці буде дуже схожою на рівень гормону мами з нормальною функцією щитовидної залози. Лівотироксину присвоєний рівень ризику L1 – найбезпечніший при лактації.

http://www.infantrisk.com/forum/forum/medications-and-breastfeeding-mothers/other-uncategorized-medications/1397-t3-and-breastfeeding

Автор: Нійя Вус

Хімік, консультант з грудного вигодовування,

член ILCA