Несумісний з грудним вигодовуванням

Високий ризик

Аналоги

Мідокалм (Gedeon Richter, Угорщина)

Мідостад (Лекхім, м.Харків, Україна)

Толперіл-Здоров’я (Здоров’я, м.Харків, Україна)Мідокалм

Таблетки вказаних препаратів містять тільки толперизону гідрохлорид в якості діючої речовини. Розчини для ін’єкцій містять також лідокаїн, який сам по собі сумісний з ГВ (http://e-lactancia.org/producto/934).

(Вказані препарати, що продаються в Україні. В інших країнах препарати з тією ж діючою речовиною можуть називатись інакше. Важливо дивитись не на комерційну назву, а на діючу речовину, її дозування та виробника препарату.)

Толперизон розслаблює глибокі м’язи шляхом гальмування больових сигналів з мозку. Механізм дії толперизону повністю не з’ясований.

Він має високу спорідненість до нервової тканини, досягає найвищих концентрацій в стовбурі головного мозку, спинному мозку та периферичній нервовій системі. Найбільш значущий вплив справляє на спинний мозок.

За хімічною структурою схожий на лідокаїн.

Толперизону гідрохлориду у довідниках немає. Є коментар на форумі від провідного світового спеціаліста з цього питання професора Томаса Хейла (вони вже багато років випускають один з основних довідників сумісності).

“Hi, thanks for your post.

Dr. Hale and I have discussed this question. Midocalm (tolperisone, NK433) is a centrally-acting sodium channel inhibitor. There are no direct studies of this drug regarding its ability to pass into breastmilk. However, since the milk-producing cells in the breast form a barrier that is very similar to the blood-brain-barrier, we can assume that a drug that passes into the central nervous system will also pass into breastmilk. Tolperisone appears to exert its channel-blocking effect even in microgram quantities and has caused hypersensitivity reactions in some patients.

Because it is likely to be in the breastmilk and is potentially dangerous in small quantities, we recommend that the mother should NOT breastfeed while on this drug. The half-life of the medication is only 12 hours, so she should be able to resume breastfeeding on the day after her last injection.”

http://www.infantrisk.com/forum/forum/medications-and-breastfeeding-mothers/other-uncategorized-medications/1407-midocalm-tolperisone

Оскільки речовина добре проникає у нервову тканину, вона швидше за все добре проникає і в молоко. І вона не є безпечною для дитини навіть в малих мікрограмових кількостях. Тому рекомендують не годувати під час прийому. Проте є і хороші новини.

Період напіввиведення дуже короткий. Для таблеток 2,5 год, для внутрішньовенного введення 1,5 години.

Через 5 періодів можна годувати, тобто 2,5*5 = 12,5 годин перерви після останньої таблетки. Тоді якщо приймати таблетки рано зранку, то виходить, що на ніч і вночі можна годувати. (З 8-00 до 21-00 якраз 13 годин).

“За даними досліджень на тваринах, толперизон не має тератогенної дії [небезпеки під час вагітності]. Застосування препарату в І триместрі вагітності протипоказане. Через відсутність значущих клінічних даних, застосування препарату Мідокалм в ІІ та ІІІ триместрі вагітності можливе, коли на думку лікаря очікувана користь значною мірою переважає потенційний ризик для плоду/дитини.

Згідно даних його пероральне застосування [пероральне – через рот, зазвичай у вигляді таблеток] дитиною у дозі 600 мг не викликало серйозних проявів інтоксикації. При прийомі препарату дітьми всередину у дозі 300-600 мг/доба відмічали дратівливість.”

http://compendium.com.ua/info/1026/midokalm

Є сумісне знеболююче, що використовують для лікування болей у спині – ліки на основі Диклофенаку натрію.

http://e-lactancia.org/producto/476

Воно практично не потрапляє в молоко, і дуже швидко виводиться. Існує в таблетках і уколах.

 

Автор: Нійя Вус

Хімік, консультант з грудного вигодовування,

член ILCA